قطعات و لوازم لپ تاپ, مجله لپ تاپ

تعمیر قاب لپ تاپ

تعمیر قاب لپ تاپ
شکستن قاب لپ تاپ و یا خرابی لولای درب لپ تاپ از جمله مواردی است که در اثر ضربات و آسیب فیزیکی ایجاد میشود. نحوه نگهداری نادرست و استفاده ناصحیح ویا حرارت بالای لپ تاپ می تواند باعث شکسته شدن قاب لپ تاپ شود که در اینصورت نیازمند تعمیر قاب لپ تاپ می باشد. و همین شکستگی قاب، سلامت ال سی دی ستگاه را تهدید می کند. که در این صورت کاربر را متحمل هزینه بالاتری می نماید. بنابراین در صورت مشاهده شکستگی، ویا خرابی در اسرع وقت جهت تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض آن اقدام نمایید. وجود حتی ترک کوچک نیز میتواند صدمات بیشتری به دستگاه شما وارد نماید پس آن را جدی بگیرید.
مرکز تعمیرات تخصصی کایوش از مراکز مجهزی می باشد که شکستگی قاب لپ تاپ و یا خرابی لولا لپ تاپ را با مجهز ترین امکانات تعمیر می نماید. سابقه چندین و چند ساله ی کایوش در تعمیرات تخصصی لپ تاپ باعث شده تا چنین خدمات ترمیمی و یا حتی نیاز به جوش پلاستیکی را در کمترین زمان و با مناسب ترین هزینه همراه با ارائه همزمان سایر خدمات نرم افزاری و سخت افزاری به کلیه نهادها، ارگانها، سازمانها و مراکز اداری، صنعتی، بازرگانی، خدماتی و کلیه همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید.

بررسی همه جانبه پیش از تعمیر قاب لپ تاپ

پیش از تعمیر لپ تاپ باید آسیب هایی که به لپ تاپ وارد شده است را مورد بررسی قرار داد.تعمیر قاب لپ تاپ از بخش‌های تعمیراتی است که نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد چون با یک اشتباه ممکن است به قطعات صدمه وارد شود و لپ تاپ رو دچار ایرادات بیشتری کند.
اگر می‌خواهید شکستن قاب لپ تاپ خود را با کمترین هزینه تعویض قاب لپ تاپ انجام دهید و یا با استفاده از بهترین چسب برای قاب لپ تاپ، سیستم خود را تعمیر کنید.توصیه ما این است که به تنهایی این کار را در منزل انجام ندهید. بلکه تعمیر و یا تعویض قاب لپ تاپ را تنها به افرادی واگذار نمایید که در انجام این کار مهارت کافی دارد و آموزش تعویض قاب لپ تاپ را با صورت تخصصی در دوره‌های مختلف گذرانده است.
یک ضربه خفیف میتواند باعث شکستن قاب لپ تاپ در قسمت لولا شود یا به کف دستگاه ضربه وارد شود که می‌تواند صدمات بسیار جدی در سیستم شما به وجود بیاید. بنابراین زمانی که به هر دلیلی قاب می‌شکند با شدت درب لپ تاپ را باز نکنید. بلکه با دقت تمام قسمت های لپ تاپ را بررسی کنید تا متوجه شکستگی آن بشوید. پس از آن درب را به آرامی باز کنید. هر نوع فرورفتگی بدنه لپ تاپ پس از گذشت زمان باعث شکستگی LCD می‌شود. زیرا هنگام باز و بست درب احتمال دارد فشار یکسانی به تمام قسمت های لپ تاپ پخش نشود.

خرابی لولا و لق شدن در لپ تاپ

لق شدن درب لپ تاپ عمدتا در اثر خرابی لولا رخ میدهد. وجود مشکل درب قاب لپ تاپ نیز میتواند سبب بروز چنین مشکلی شود. در صورت ترمیم و جا افتادن اشتباه این بخش ها، ممکن است ال سی دی و یا حتی قطعات داخل دستگاه در معرض خطر قرار بگیرند.
با توجه به جنس قطعه ی مورد بحث، یکی از اصلی ترین آسیب های آن شکستگی می باشد. ممکن است در اثر ضربه و یا افتادن لپ تاپ، قاب آن ترک برداشته و یا بشکند. در این صورت، برای تعمیر قاب لب تاپ ، قسمت شکسته شده باید با نوعی چسب مخصوص ترمیم شود. البته در این شرایط، باید از روش های ویژه ای استفاده شود تا جای چسب روی قاب مشخص نباشد. از این رو توصیه می کنیم تعمیر قاب شکسته ی لپ تاپ خود را به مراکز تعمیر مجاز و معتبر بسپارید.در مواقع شکستگی قاب امکان ترمیم و بازسازی وجود دارد. پس برای اینکه هزینه سنگینی را متحمل نشوید زودتر برای ترمیم قاب اقدام کنید.

هزینه تعویض قاب لپ تاپ

با توجه به جنس این قطعه و کیفیت قاب جدید، هزینه تعویض قاب متفاوت است. در کل می توان بیان کرد قاب های پلاستیکی نسبت به قاب های فلزی قیمت پایین تری دارند. استفاده از قاب اورجینال برای هر مدل و با توجه به جنس و کیفیت آن هزینه متفاوتی دارد.

تعویض قاب لپ تاپ

گاهی وقتها میزان آسیب به قاب لپ تاپ به حدی گستره است که دیگر قابل تعمیر نیست و تنها راه حل تعویض آن می باشد.در چنین وضعیتی چسب زدن آن هیچ کاربردی ندارد.جهت تعویض قاب لپ تاپ لازم است تمام قطعات لپ تاپ بطور کامل باز شود. وقتی تمام قطعات داخلی لپ تاپ از قاب جدا شد آنگاه قاب جدید جایگزین آن شده و مجدد تمام قطعات به آن متصل می‌گردند.کیفیت قاب جدید نیز بسیار اهمیت دارد. در مرکز تعمیرات تخصصی کایوش از نمونه ی با کیفیت و اورجینال استفاده میشود. با رویت محصول میتوانید از اصالت محصول اطمینان حاصل فرمائید.

مراقبت از قاب لپ تاپ

مراقبت از قاب لپ تاپ نیاز به تعمیر و سرویس این قطعه را به حداقل می رساند. در ادامه مواردی که باعث جلوگیری از خرابی قاب و یا درب لپ تاپ میشود ذکر شده است:
1.آرام باز و بسته کردن درب لپ تاپ

2. در هنگام باز کردن درب لپ تاپ سعی کنید در میانه درب آن را باز نمایید تا فشار وارده به محل لولا در تمام قسمت‌های لپ تاپ پخش شود و باعث شکستن قاب نشود.

3. جهت جلوگیری از آسیب به ال سی دی لپ تاپ در هنگام باز کردن درب توجه نمایید که قاب دستگاه حالت پیچ خوردگی پیدا نکند.

4.برای تمیز کردن قاب لپ تاپ بهتر است از پارچه کتانی نمدار استفاده نمایید.

5.در زمان بستن درب لپ تاپ، تا انتها قاب را با دست کنترل کنید و در لحظات آخر رهایش نکنید زیرا در صورت ضربه خوردن امکان آسیب به هارد دیسک وجود دارد.

 

مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ کایوش

کلیه ی امور مربوط به تعویض و تعمیر قاب لپ تاپ در مرکز تعمیرات تخصصی کایوش انجام میشود.. کارشناسان واحد تعمیرات لپ تاپ ،تکنسین هایی دوره دیده هستند که از سالها تجربه در زمینه ی تعمیرات انواع لپ تاپ بهره مند می باشند.این افراد، ضمن تسلط کامل بر قطعات داخلی و خارجی لپ تاپ ها، توانایی تعویض و تعمیر قاب لپ تاپ را در بالا ترین سطح کیفی دارا می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *