مجله موبایل

استفاده آیفون از دوربین‌های سونی

استفاده آیفون از دوربین سونی

معرفی تیم کوک مدیر عامل آیفون

تیموثی دونالد کوک معروف به تیم کوک در سال 1998 به به عنوان معاون رئیس در امور جهانی همکاری خود را با شرکت اپل آغاز کرد. پس از آن از سال ۲۰۱۱ پیش از فوت استیو جابز به عنوان مدیر عامل شرکت اپل انتخاب شد. در سال 2012 کوک در فهرست سالانه «۱۰۰ تأثیرگذارترین فرد جهان» قرار گرفت. چرا که با همکاری کوک و استیو جابز شرکت اپل که به درآمد کمتر از ۶ میلیارد دلار در ۱۹۹۸ رسیده بود، توانستند شرکت را از مشکلات خود رها کنند. تحت رهبری آنها، این شرکت امروز در سطح عالی خود به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است. گوشی آیفون چندین سال است که پرچم دار پر فروش ترین و با کیفیت ترین تلفن هوشمند در بازار جهانی است.

برای خرید گوشی موبایل آیفون می‌توانید از طریق  فروشگاه کایوش اقدام کنید.

کوک در توییتی اعلام کرد که:

«بیش از یک دهه است که برای ایجاد سنسورهای دوربین پیشرو در جهان برای آیفون، با سونی همکاری می‌کنیم.»

او با انتشار عکسی از خودش و مدیرعامل سونی «کنچیرو یوشیدا»، دریکی از کارخانه‌های تولید دوربین سونی ضمن تشکر از وی، همکاری دیرینه را افشا کرد.

 

پرده برداری از همکاری دیرینه آیفون و سونی

کمپانی اپل همواره تنها مشخصاتی از دوربین محصولاتش مانند دیافراگم و میدان دید و وضوح آن را شرح می‌دهد و از انتشار اجزای استفاده شده خودداری نموده است. در سال ها قبل تر مجله های خبری از جمله وال استریت ژورنال و ifixit با اشاره به استفاده آیفون از دوربین‌ و یا سنسورهای سونی در بولتن های خبری از این موضوع پرده برداشته بودند. شرکت اپل هیچگاه این موضوع را به طور رسمی رد نکرده است.

طبق گزارش Nikkei Asia، سونی به‌عنوان پیشرو در بازار حسگرهای تصویر شناخته می‌شود و تا سال گذشته 44 درصد از سهم بازار سنسورهای تصویر CMOS را در اختیار داشته است. سامسونگ با 18.5 درصد سهم بازار، در جایگاه دوم قرار دارد.

بازدید تیم کوک از کارخانه سونی نشان می‌دهد که همکاری بین دو شرکت ادامه خواهد داشت. Nikkei Asia ، در گزارشی بیان کرده است که سونی در حال ساخت یک سنسور تصویر جدید است. این سنسور از معماری نیمه‌هادی جدیدی برای جذب نور بیشتر و کاهش نوردهی بیش‌از‌حد و کم استفاده می‌کند. پیش بینی میشود سنسور جدید در نسل بعدی آیفون‌های اپل و همچنین سایر تولیدکنندگان نیز قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *